Ezek most a legjobban fogyó videókártyák

Népszerű videokártyák

Videokártyák nélkül nem nézhetnénk filmeket, nem játszhatnánk videojátékokat, és szinte semmilyen feladatot nem végezhetnénk el a számítógépünk segítségével, amit ma ellehet. Hogy miért? Mert a videokártya az a része a számítógép rendszerének, ami felfogja és közvetíti az a számítógép „agyától” kapott jeleket, és látható jelekké alakítja át azokat, amit a képernyőn jelenít meg.

Ennek köszönhetően használhatjuk egy csomó mindenre számítógépeinket, laptopjainkat, tabletjeinket és okostelefonjainkat. Természetesen ennek eredményeképpen lehet videojátékozni is, amiben sokan lelik örömüket. Magától értetődik, hogy minél performánsabb a videokártyánk, annál jobb játékokat tud meghajtani a konzolunk vagy a számítógépünk.

Ezért érdemes gyűjtögetni a pénzünket nagyobb kapacitású videokártyára. Természetesen nagyon széles a választék ezen a téren, hiszen a gyártók folyamatosan arra törekszenek, hogy egyre nagyobb teljesítményű és teherbírású termékeket dobjanak a piacra, így előzve meg versenytársaikat.

Míg régebben, főleg a kezdeti időszakban csak nagyon kis teljesítményű videokártyákat sikerült előállítani, addig ma már olyan nagy kapacitásúak is léteznek, amiket ki sem lehet teljesen aknázni. Régebben a teljesítőképesség növelését úgy próbálták megoldani, hogy több videokártyát kötöttek össze egymással.

Azonban ahhoz, hogy ez működjön, több feltételnek teljesülnie kell: először is nagy kapacitású (legalább 500 watt) és jó minőségű tápegységre van szükség; másodszor két ugyanolyan felépítésű videokártyára; harmadszor kompatibilis alaplapra; végül pedig hídcsatlakozóra. Ha ezek mind megvannak, akkor sikerülni fog az összekapcsolás.

Azonban ma már nincs erre feltétlenül szükség, hiszen az AMD és az nVidia mind kiváló, nagy kapacitású kártyákat dob a piacra, amikkel már zavartalanul játszhatunk. Olyanokat is találunk a piacon, amik talán még a következő jó pár évben is kiválóan helytállnak a megjelenő játékokkal szemben. Mielőtt választunk, alaposan gondoljuk végig, hogy nekünk mire is kellene a nagyobb teljesítményű videokártya.